Profesionální fotografie
úvodní stránka | firma | kontakt | certifikáty

Nový firmware pro Fuji fotoaparát FUJIFILM X-E2

30. duben 2014
Společnost FUJIFILM Corporation (prezident: Shigehiro Nakajima) dá k dispozici aktualizaci firmwaru pro svůj prémiový fotoaparát FUJIFILM X-E2, díky které zvýší jeho výkonnost a funkční vybavení, včetně „real time" hledáčku, jenž je s prodlevou 0,005 sekund nejrychlejším hledáčkem na světě. Aktualizace firmwaru přináší výkon a funkce posledního modelu „X-T1" uvedeného na trh 28. Ledna 2014 a odráží vylepšení přístroje podle požadavků zákazníků. Společnost Fujifilm se snaží neustále udržovat technologii nabízenou v tomto modelu na co nejmodernější úrovni, aby zákazníci vlastnící X-E2 mohli využívat prodlouženou životnost svého přístroje.

 Vylepšení X-E2

 

1. Vylepšené EVF včetně nejrychlejšího zobrazení na displeji na světě s prodlevou 0,005 sekund

Firmware zkrátí prodlevu zobrazení na displeji*1 elektronického hledáčku X-E2 (EVF) na méně než 1/10 ve srovnání s aktuálním firmwarem – na hodnotu 0,005 sekund, což je nejnižší hodnota na světě, zaručující dokonalé zobrazení, jež vzniklo jako „real time" hledáček pro přístroj X-T1. Rovněž zlepšuje snímkovou frekvenci hledáčku – maximální snímková frekvence zůstává zachována i při nízké hladině osvětlení nebo při fotografování v noci, což přináší hladké a živé zobrazení přes objektiv.

*1 Prodleva mezi skutečnými pohyby objektu a pohyby objektu v hledáčku.  Uvedené hodnoty jsou z ledna 2014 Výzkum společnosti Fujifilm z ledna 2014.

 

2. Volitelné barvy pro obrysy u funkce Focus Peaking Highlight

  Focus Peaking Highlight je funkce usnadňující zaostření, která zvýrazňuje obrysy míst s vysoce kontrastními objekty. Firmware umožňuje uživatelům volit pro zvýraznění oblastí s vysokým kontrastem kromě současné bílé barvy také modrou nebo červenou barvu. Tloušťku obrysu na barevném displeji lze rovněž nastavit na vyšší či nižší hodnotu, podle typu objektu nebo osobních preferencí uživatele.

 

3Přidané funkce, které lze přiřadit tlačítku Fn (funkce)

Uživatelé mohou nyní v režimu snímání přiřadit ke čtyřem tlačítkům nahoře a vzadu funkce „Face Detection (detekce tváře)" a „EVF/LCD Setting (nastavení EVF/LCD)".  Když je tlačítko nastaveno na „EVF/LCD Setting", používá se pro přepínání mezi čtyřmi režimy – „Eye Sensor mode (režim snímání očí)" (automatické přepínání displejů EVF a LCD, když se oko uživatele přiblíží k hledáčku), „EVF Only (pouze EVF)", „LCD Only (pouze LCD)" a „EVF Only + Eye Sensor (pouze EFV a snímač oka)".

 

4Přidána možnost „Suppressed Flash při výběru režimu blesku

Po aktualizaci firmwaru lze z nabídky pro blesk zvolit také možnost „Suppressed Flash (potlačení blesku)" (kdy se blesk neaktivuje ani v situaci, kdy je předmět špatně osvětlený).

 

Podrobnosti o zlepšeních 2, 3 a 4 naleznete na níže uvedené podpůrné stránce, kde jsou zjednodušené pokyny.

Další změny naleznete na níže uvedené podpůrné stránce.

 

 http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/fw_table.html